Triumfē jaunpienācējs - Ungārija!


Starptautiskā jauno automehāniķu konkursa “Young Car  Mechanic 2021” dalībnieki no septiņu Eiropas valstu tehniskajām un arodskolām augusta nogalē “Inter Cars” mācību centrā “Cząstkow Mazovecki” Polijā cīnījās par labākā jaunā automehāniķa 2021 titulu. Uzvarētāja laurus plūca puisis no Ungārijas, bet otrajā un trešajā vietā ierindojās Polijas un Lietuvas pārstāvji. Latvija šoreiz palika septītā.

Cīņa bija sīva, punktu starpība - niecīga Armands Umbraško stāsta, ka cīņa starp finālistiem bija ļoti sīva, un pirmo vietu (438) no septītās (411) šķīra vien 29 punkti.Katrā no 10 uzdevumiem lielākais iegūstamo punktu skaits bija 50, un šo augstāko novērtējumu divu dienu laikā piecos dažādos uzdevumos izdevās gūt vien četriem finālistiem, toskait arī mūsu Mārcim Bimšteinam no Rīgas Valsts tehnikuma.

“Rezultātu tabula pēc katra snieguma mainījās ļoti strauji, un pirms pēdējā uzdevuma Mārcis dalīja trešo vietu ar Polijas pārstāvi. Taču Mārcis tajā ieguva 38 punktus, Lukass Pajors - 48, un rezultāts ir tāds, kāds ir - Latvija nokrita uz septīto vietu, bet Polija pacēlās uz otro. Būtībā punktu starpība starp konkursantiem visu laiku bija ārkārtīga niecīga, un puiši, ja tā var teikt, nepārtraukti cits citam “mina uz papēžiem”. Tas liecina, ka viņi visi ir vienādi augstā līmenī, un daudz izšķīra nejaušība - mūsu gadījumā tā bija neveiksmīgā pirmā uzdevuma izloze, kuras rezultātā pats grūtākais uzdevums bija jāveic kā pēdējais, kad abu dienu saspringums jau lika sevi manīt,” saka Armands Umbraško.

Konkurss noslēdzies, gatavojamies nākamajam!

Šī gada starptautiskais konkursa “Young Car  Mechanic 2021” fināls ir noslēdzies, un drīzumā sāksies gatavošanās nākamajiem nacionālajiem konkursiem un, protams, arī startam Ungārijā. Tiesa, šodien ir grūti paredzēt, vai, līdzīgi kā pērn, visus plānus atkal neizjauks Covid-19. Tomēr Armands Umbraško saka, ka “Inter Cars” komanda no dažādām valstīm darīs visu, lai konkurss notiktu.