Biežāk uzdotie jautājumi

Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss „Young Car Mechanic" ir viena no Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu konkursu pasākuma aktivitātēm. Konkursa mērķi: • Veicināt izpratni par profesionālās izglītības nozīmīgumu Latvijas tautsaimniecībā un sekmēt profesionālās izglītības attīstību; • Veicināt sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm, kā arī iepazīstināt izglītojamos ar jaunākajām tehnoloģijām un nākamajiem darba devējiem; • Veicināt pieredzes apmaiņu starp profesionālās izglītības iestādēm un pedagogiem; Popularizēt automehāniķu profesiju un dot iespēju konkursa dalībniekiem parādīt zināšanas, prasmes un iemaņas izvēlētajās profesijās; • Veicināt sadarbību starp SIA Inter Cars Latvija un profesionālās izglītības iestādēm.

Latvijā konkurss norisināsies jau četrpadsmito reizi. 2019. gada maijā Polijā norisinājās jau trešais starptautiskais fināls, kurā piedalījās pārstāvji no 7 valstīm, kurās darbojas “Inter Cars”.

Šogad konkursā piedalās šādas valstis: Bulgārija, Igaunija, Lietuva, Latvija, Ungārija, Polija, Slovākija un Ukraina.

Šo konkursu jau no paša sākuma ir rīkojis Inter Cars, lielākais rezerves daļu piegādātājs vieglajiem un kravas automobiļiem Centrāleiropā un Austrumeiropā. Aktīva sadarbība arī ar Erasmus+.

Lielas lietas nenotiek pašas no sevis. Tāpēc mūs atbalsta lielākie zīmoli nozarē, kas piedalās konkursa izveidošanā un organizēšanā. Starp mūsu stabilajiem partneriem ir tādi zīmoli kā BOSCH, CASTROL, CONTINETAL, ELRING, FEBI, MANN+ HUMMEL, MEYLE, SCHAEFFLER, ZF. Kā arī vietējie partneri: AVAR AUTO, VALTEK un BT1.

Sākumā iepazīsties ar konkursa nolikumu. Izpēti mūsu mājas lapu. Aprunājies ar savu skolotāju un pastāsti par šo konkursu arī saviem kursa biedriem.

Ienāc sadaļā “REĢISTRĀCIJA”. Aizpildi laukumus ar nepieciešamo informāciju un reģistrējies. Tālāk jau mēs ar tevi sazināsimies, paziņosim ko darīt, lai neko nepalaistu garām!

Tas noteikti Tev dos priekšrocības! Daļa teorētisko un praktisko uzdevumu ir jāveic angļu valodā. Daļu no tehniskajiem uzdevumiem vada pārstāvji no citām valstīm. Ir jāņem vērā, ka starptautiskais fināls notiek tikai angļu valodā!

Konkursā nedrīkst piedalīties audzēkņi, kuri ir piedalījušies iepriekšējo gadu profesionālās meistarības konkursa “Young Car Mechanic” finālā.

Konkursā drīkst piedalīties audzēkņi, kuri dzimuši 2001.gada 1. janvārī un vēlāk.

Konkursa organizatori

Starptautiskie partneri

Vietējie partneri

Facebook Youtube