“Young Car Mechanic” 2022

Aicina jaunos automehāniķus gatavoties starptautiskā konkursa “Young Car Mechanic” 2022 pirmajai kārtai


Topošos automehāniķus no visas Latvijas aicina startēt nu jau 14. profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkursā “Young Car Mechanic”, kur dalībnieki var cīnīties par iespaidīgu balvu fondu sev un skolai, kā arī par iespēju doties uz starptautisko finālu Ungārijā 2022. gada vasarā, informē Latvijā vadošā auto un moto rezerves daļu tirgotāja “Inter Cars Latvija” mārketinga vadītājs Armands Umbraško. 

Viņš norādīja, ka pirmā kārta norisināsies jau pavisam drīz - 20. janvārī tiešsaistē, kur dalībniekiem jāizpilda teorētisko zināšanu tests. “Tāpēc jāsāk gatavoties jau tagad,” piebilda Umbraško.

Tikmēr Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma automehāniķu skolotājs Kaspars Ševčuks uzsver, ka praktiskās zināšanas automehāniķa profesijas apguvē ir neatņemama sastāvdaļa ikvienam skolēnam. 

“Arī šogad redzam līdzīgu tendenci kā pērn, proti, attālinātās mācības turpina izsist nopietnus robus jauniešu zināšanās. Vecāko kursu skolēni, kuri paši brīvajā laikā arī strādā, vismaz darbā dara praktiskus darbus, taču jaunākajiem iet daudz grūtāk, jo viss ir attālināti,” stāsta Ševčuks.

Pēc Umbraško vārdiem, automehāniķu konkurss norisināsies nu jau 14. reizi, kas tikai liecina par to, ka šādi konkursi ir nepieciešami, lai tehniskās skolas varētu papildināt savu mācību procesu un mudināt jauniešus iegūt papildu zināšanas un attīstīt savas prasmes arī ārpus skolas sola.

Nacionālā konkursa kopējais balvu fonds plānots vairāk nekā 10 000 eiro, bet starptautiskā konkursa kopējais balvu fonds ir vairāk nekā 20 000 eiro. Balvas konkursā saņem gan paši dalībnieki, gan arī pedagogs un skola. Nacionālā fināla uzvarētājam un skolotājam pilnībā tiek apmaksāti izdevumi, kas saistīti ar dalību starptautiskajā finālā, kā arī nodrošināta dalība mācību un izklaides braucienā pēc konkursa.

Organizators stāsta, ka arvien vairāk Eiropas valstis izrāda interesi, iesaistās un īsteno konkursu arī pie sevis. 2022. gada starptautiskajā finālā satiksies labākie jaunie automehāniķi nu jau no desmit Eiropas valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Slovākijas, Ungārijas, Ukrainas, Rumānijas, Bulgārijas un Horvātijas.

Konkursā kopumā ir četras kārtas – pirmās trīs notiek katrā dalībvalstī, bet ceturtā ir starptautiskais fināls, kurā tiekas labākie no labākajiem. Tas norisinās valstī, kuras pārstāvis uzvarēja pagājušajā konkursā, šoreiz tā ir Ungārija. 

Pirmajā kārtā var piedalīties ikviens tehnisko skolu (automehānikas nozares) audzēknis, kas ir dzimis pēc 2000. gada 1. janvāra. Dalībniekiem būs jāizpilda teorijas tests, kas notiks attālināti. Reģistrēšanās tam būs konkursa dienā. Savukārt otrās kārtas testu, kas norisināsies februāra sākumā, būs iespēja pildīt trīs līdz četriem labākajiem pārstāvjiem no katras skolas.

“2022. gadā nacionālajā finālā norisē būs izmaiņas. Esam samazinājuši finālistu skaitu līdz desmit un līdz ar to būs arī desmit praktiskie uzdevumi, iepriekš bija 15 dalībnieki un 15 uzdevumi. Samazinātais uzdevumu skaits neietekmēs konkursa kvalitāti, bet ļaus konkursu īstenot divās nevis trīs dienās,” informē Umbraško.

Par gatavošanās procesu Ševčuks stāsta, ka pirms konkursa parasti pārrunā ar skolēniem iepriekšējo gadu uzdevumus, lai viņi zinātu, ko sagaidīt, taču lielākoties viss ir atkarīgs no paša jaunieša – cik ļoti viņš vēlas iesaistīties un kaut ko darīt. “Ja skolēns izrādīs vēlmi, tad arī skolotājs noteikti nekad neatteiks palīdzību. Bet arī skolotājam ir jāapzinās, ka jauniešus ir nepieciešams motivēt un uzrunāt individuāli,” pauž Ševčuks.

Dalībniekiem praktiskajās kārtās ir dota iespēja darboties ar jaunākajām iekārtām un instrumentiem. Konkursu atbalsta atzītākie auto daļu un iekārtu ražotāji pasaulē: BOSCH, CONTINENTAL, FEBI, MANN FILTER, FILTRON, MEYLE, SCHAEFFLER, SHELL HELIX, ZF. Konkursa organizators Latvijā – “Iner Cars Latvija”.

Plašāk par konkursu var uzzināt šeit: https://www.jaunaisautomehanikis.lv/

Par “Inter Cars Latvija”

SIA “Inter Cars Latvija” ir starptautiskā uzņēmuma “Inter Cars SA”, Centrālās un Austrumu Eiropas reģionā lielākā transportlīdzekļu rezerves daļu izplatītāja, filiāle Latvijā. Uzņēmums dibināts 2010.gadā, pašlaik tam ir 18 filiāles 12 pilsētās - Daugavpilī, Gulbenē, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Mārupē, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā, Ventspilī un Talsos. Kopumā “Inter Cars” franšīzes uzņēmumos nodarbināti vairāk nekā 500 cilvēku.